АКУМУЛЯТОРИ 18650 - ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ?
Дуже часто на прилавках спеціалізованих магазинів можна побачити велику пальчикову батарейку, яка звичайно не підходить для звичайних пультів або дитячих іграшок.
У цій статті ми розповімо – навіщо такі батарейки потрібні
ЩО ТАКЕ АКУМУЛЯТОР 18650?
Акумулятор 18650 – це літій-іонна батарейка, яка за формою схожа на пальчикову батарейку, але на виході має напругу 3,7 В, а її об'єм становить від 1600 до 3600 мАг. Звичайна батарея АА або AAA має напругу 1,5/1,2 В.
Дані батареї використовують там, де потрібна велика ємність. Наприклад, ліхтарі, батареї в ноутбуках, електросамокати чи Power Bank.
Розмір батареї вказаний у її назві – 18650. 1-і дві цифри (18) позначають діаметр акумулятора – 18 мм, а 650 означає, що довжина АКБ 65 мм. Хоча фактична довжина батареї із захистом становить 66,5 мм.
АКУМУЛЯТОР 18650 ПЛЮСИ
Головні плюсом цих батарей - низький рівень саморозряду і немає ефекту пам'яті. Вони відносно легкі та прості в обслуговуванні. У батарейки 18650 досить багато циклів – від 500 до 1000.
Щоб зарядити батарею, знадобиться спеціальний зарядний пристрій.

Рекомендуємо використовувати зарядні пристрої

Зарядний пристрій Videx VCH-UT201

Зарядний пристрій Nitecore UM2


Є у цих батарейок і свій мінус. Вони часто виходять із ладу, якщо їх перезарядити чи перегріти. Щоб не допустити такого, всі акумулятори мають вбудовану спеціальну електронну схему, яка не дає їм перезарядитися або прогрітися під час зарядки. Використовувати акумулятор без цієї системи обіцяє небезпеку, він може перегрітися та спалахнути. На захищених батареях є текст "Protected", "With protective PCB" та інші.
КОНТРОЛЕР ЗАРЯДУ LI-ION АКУМУЛЯТОРА 18650
Але бувають ситуації, коли використовуються незахищені акумулятори. Наприклад, потрібно спаяти разом два або більше акумуляторів (як у батареї для лоптопа) або батарея із захистом не поміщається у відсік. Якщо акумулятор не захищений, на ньому написано "Unprotected" або напис не існує.
Також не рекомендується допускати повний розряд батареї, інакше вона вийде з ладу. Оптимальним для зберігання є заряд близько 40%. Варто пам'ятати, що акумулятори літієві поступово старіють, навіть якщо ними не користуватися.

Вибір правильної акумуляторної батареї 18650
1. Не існує єдиного стандарту — треба розуміти, що її конструкція відрізняється від товару до товару.
2. Не всі літій-іонні батареї 18650 підходять для вашого завдання — деякі моделі орієнтовані на промисловість, інші на електронні сигарети, треті на гаджети і так далі.
3. Найважливішою характеристикою 18650 є параметр постійного розряду (CDR), відомий як сила струму.
4. CDR вимірюється в амперах (А) і показує швидкість, з якою струм перетікає з батареї в пристрій без перегріву.
5. Зіставте CDR із споживаною потужністю на вашому пристрої (так само вказано в амперах), щоб дізнатися, яка батарея краще вам підходить.
6. Якщо ви підберете неправильний акумулятор, то комірка перегріватиметься і швидко деградує в процесі роботи.
7. Сильна розбіжність у характеристиках призведе до розриву оболонки акумулятора та пожежі.
8. Щоб уникнути проблем, звертайте увагу на ємність 18650 (мАг) — цей показник має прямий взаємозв'язок із параметром CDR.
9. Чим вище ємність (мАч), тим нижче CDR - тобто менш потужні пристрої (з низьким рівнем сили струму) можуть використовувати більш потужні акумулятори 18650 (з вищою ємністю).
10. І навпаки, більш потужні пристрої (наприклад, ноутбуки) повинні використовувати менш ємні акумулятори 18650.

Чи потрібні акумулятори 18650 із захистом?
Захищені 18650 оснащуються електронною схемою крихітних розмірів, яка вбудована всередину комірки та покликана убезпечити елемент від надмірних зарядів та розрядів, а також короткого замикання та перегріву. Вбудований захист знижує ризик пожежі та пошкодження електроніки, в яку встановлюється такий акумулятор.

Якщо ви хотіли дізнатися, який з акумуляторів 18650 краще, слід звернути увагу на такі вироби, де крім базового захисту є ще й клапан для стравлювання надмірного тиску всередині елемента живлення.

Що якщо у вас є акумулятор 18650 без захисту?
У більшості ситуацій незахищені АКБ 18650 обирають через низьку вартість або наявність зовнішнього контролера безпеки процесу підзарядки (купується окремо). Бережіть такі осередки і міститье в оптимальному стані — не розряджайте їх у нуль. Також після покупки незахищеного осередку зверніть особливу увагу на рейтинг розряду (CDR), щоб переконатися у відсутності надмірної потужності та, отже, перегріву. Ви також повинні тримати контакти закритими — в ідеалі, в пластмасовому корпусі, який допоможе запобігти замиканню в сумці або кишені. Не залишайте батареї 18650 без захисту в зарядному пристрої надто довго.